O AQUASOOL

Przyszłość biodostępności

Produkty firmy AQUASOOL to absolutna nowość na rynku produktów prozdrowotnych i suplementów diety*. Ich innowacyjność oparta jest na opatentowanej, szwajcarskiej procedurze micelizacji. Dzięki tej unikalnej technologii biodostępność i przyswajalność przyjmowanych związków jest znacznie lepsza.

Micelizacja to jeden ze sposobów znacznego podniesienia wchłanialności składników odżywczych. Polega na przekształceniu cząsteczek danego związku do postaci, która rozpuszcza się w wodzie, a dzięki temu jest znacznie łatwiejsza do przyswojenia przez organizm. Micele całkowicie rozpuszczają się w wodzie i zapewniają znacznie lepsze i szybsze wchłanianie oraz przenikanie aktywnych składników.

Zastosowana w produkcji AQUASOOL technologia stwarza zupełnie nowe możliwości w przyswajaniu związków zawartych w suplementach i farmaceutykach. Umożliwia transport rozpuszczalnych w tłuszczach substancji, tak aby szybko i całkowicie przechodziły przez błony komórkowe. Co więcej, zapewnia skuteczne i precyzyjne dawkowanie. 

Wszystkie produkty firmy AQUASOOL:

 • cechuje wysoka bioprzyswajalność dzięki rozpuszczalności w wodzie
 • zostały stworzone w oparciu o opatentowaną i uhonorowaną nagrodami technologię
 • składają się z najwyższej jakości surowców – produkty wytwarzane są w Szwajcarii
 • zawierają tylko naturalne składniki, bez polisorbatów i innych substancji szkodliwych dla zdrowia
 • są produktami wegańskimi, bez substancji konserwujących
 • pozbawione są laktozy, białek mleka i cukru

 

Olej C B D

Micelizacja to jeden ze sposobów znacznego podniesienia wchłanialności i biodystrybucji substancji aktywnych.  Polega na przekształceniu cząsteczek danego związku do postaci, która rozpuszcza się w wodzie.

Jakość i bezpieczeństwo

Dla uzyskania najwyższej jakości produktu, olej C B D AQUASOOL wytwarzany jest w procesie naturalnej ekstrakcji metodą nadkrytyczną CO2 bez użycia szkodliwych substancji chemicznych. Dlatego nasz produkt jest w 100% bezpieczny.

Określenie full spectrum oznacza kombinację czystego C B D z C B C, C B N, C B G, C B D A i innymi fiokannabinoidami. Dzięki czemu wykorzystywane jest pełne spektrum możliwości i działania składników pochodzących z konopi.

 

Koenzym Q10

Koenzym Q10, inaczej ubichonon, jest substancją potrzebną do prawidłowego działania każdej komórki ciała.

 • stanowi niezbędny element prawidłowego przebiegu etapów łańcucha oddechowego, będącego końcowym szlakiem syntezy ATP, czyli głównego substratu energetycznego organizmu.
 • usprawnia działanie w szczególności tych organów, które do prawidłowego funkcjonowania potrzebują dużo energii, czyli serca i mięśni szkieletowych
 • jego rola jest istotna zarówno w profilaktyce jak i wspomaganiu leczenia chorób układu krążenia: niewydolności krążenia, choroby niedokrwiennej serca, nadciśnienia i zaburzeń rytmu serca
 • wspiera terapię cukrzycy - wpływa na unormowanie poziomu glukozy we krwi
 • zwiększa dotlenienie komórek i chroni je przed szkodliwym działaniem wolnych rodników
 • jest nieodzownym elementem utrzymania zdrowia osób aktywnych fizycznie
 • wspiera leczenie migren i chorób neurodegeneracyjnych
 • usprawnia regenerację skóry, łagodzi defekty skórne
 • nasila antyoksydacyjne działanie witaminy E

Po 35 roku życia produkcja koenzymu Q10 zmniejsza się i mogą pojawiać się jego niedobory. Braki tej substancji obserwuje się szczególnie u osób aktywnych fizycznie. 

Najważniejszymi źródłami koenzymu Q10 są ryby, podroby, szpinak, brokuły i produkty pełnoziarniste. Ponieważ jest substancją hydrofobową -“lubiącą tłuszcz”, przyswajany jest wyłącznie w ich obecności. Niestety ubiochinon wrażliwy jest na obróbkę termiczną i ulega degradacji w zbyt wysokich temperaturach, a także pod wpływem długiego przechowywania produktów spożywczych. Dlatego najlepszym sposobem na uzupełenienie koenzymu Q10 w organizmie są wysokoprzyswajalne suplementy. Forma zmicelizowana tego związku cechuje się jego najlepszą biodostepnością i wchłanialnością w organizmie.

 

Kurkumina

Kurkuma jest jednym z niewielu naturalnych składników diety, który ma tak długą tradycję stosowana oraz tak bogatą współczesną literaturę naukową. W medycynie naturalnej ceniona była już tysiące lat temu, a spektrum jej zastosowań było niezwykle szerokie. Zawarta w niej kurkumina stanowiła remedium na nadmierny apetyt, żółtaczkę i inne schorzenia wątroby oraz układu trawiennego. Stosowano ją także na bóle zębów i bóle menstruacyjne, w leczeniu kolki, jako środek usprawniający gojenie się ran i zmniejszanie przebarwień skórnych.

Kurkumina, główny składnik kurkumy, wykazuje bardzo szeroki zakres działania zarówno na poziomie molekularnym – pojedynczej komórki jak i całego organizmu. Udokumentowano jej funkcje:

 • antyoksydacyjne – usprawnia usuwanie wolnych rodników tlenowych i zmniejsza stres oksydacyjny, wzmacnia działanie antyoksydantów
 • przeciwzapalne
 • usprawniające procesy „recyklingu“ komórkowego, usuwania szkodliwych związków znajdujących się w komórkach
 • ułatwiające gojenie się ran i wspierające regenerację organizmu
 • kardioprotekcyjne
 • wspierające metabolizm i utrzymanie prawidłowej gospodarki lipidowej i węglodowanowej
 • usprawniające pracę układu pokarmowego i jego dobry stan
 • korzystne dla pracy mózgu
 • wspierające terapie przeciwnowotworowe

Kurkumina jest jednym z lepiej poznanych pod względem aktywności biologicznej związków, który wykazuje prozdrowotny wpływ na organizm człowieka. Jednak głównym problemem z wykorzystaniem jej leczniczego działania jest jej bardzo szybki metabolizm w przewodzie pokarmowym, słaba rozpuszczalność w płynach ustrojowych i niska biodostępność ze względu na hydrofobowy („lubiący tłuszcz“) charakter cząsteczki. Dlatego też formą o udokumentowanej, znacznie lepszej przyswajalności dla organizmu, jej jej forma zmicelizowana.

---------------------------

*Suplementy diety nie posiadają właściwości zapobiegania chorobom lub leczenia chorób. Suplement diety nie mogą być stosowane jako substytut (zamiennik) zróżnicowanej diety. Zrównoważony sposób odżywiania i zdrowy tryb życia są podstawą prawidłowego funkcjonowania organizmu. Treści zawarte na stronie mają wyłącznie charakter informacyjny i nie mogą być traktowane jako sugerowanie leczniczych właściwości produktów lub posiadających cechy zapobiegania chorobom. Przed użyciem każdego produktu należy dokładnie i uważnie zapoznać się z etykietą produktu i/lub załączoną do niego ulotką.